Zdrowie

Homotoksykologia to medyczne odkrycie dwudziestego stulecia, a polega na leczeniu zwierzaka lekami homeopatycznymi. Nazwa pochodzi od hemotoksyny, czyli trucizny ludzkiej. Preparaty antyhomotoksyczne te zawierają liczne, specjalnie przygotowane substancje czynne. Zostały opracowane przez doktora Hansa – Heinricha Reckewega w latach sześćdziesiątych XX-tego wieku i działają odtruwająco na organizm. Celem takiej terapii jest pobudzenie organizmu, a dokładniej mówiąc systemu immunologicznego tak, aby możliwe było wyeliminowanie toksyn.

Opiera się na zasadzie głoszącej, że każda choroba to najbardziej naturalna droga wydalania toksyn, wirusów i bakterii z organizmu. Zadaniem leczenia jest więc pomoc organizmowi w tej walce, wsparcie go, a nie osłabianie i tłumienie reakcji obronnych. Obecnie wiadomo, że wszystkie substancje i informacje dostające się do komórki przechodzą przez filtr, tak zwane sita, molekularnego, przestrzeni międzykomórkowej (macierzy). Każde sito może ulec zanieczyszczeniu, lecz z pomocą odpowiednich zabiegów drenażowych jego funkcja może zostać przywrócona. Poza tym komórki immunokompetentne patrolują substancję podstawową pełniąc funkcję rozpoznawczą i unieszkodliwiającą.

Uwzględniając zasady oddziaływania na organizm, zalicza się ona do terapii regulacyjncyh. Celem takiej terapii jest

  • Detoksykacja układów i narządów (likwidacja homotoksykacji).

  • Regeneracja układów i narządów.

  • Usunięcie zakłóceń w procesach samoregulacji, samoregeneracji i samoleczenia (przywrócenie homeostazy).

  • Profilaktyka chorób.

Środkami pozwalającymi osiągnąć cel są preparaty antyhomotoksyczne. Pomaga ona przy trądziku, biegunkach i zaparciach, zapaleniach błon śluzowych, atopowym zapaleniu skóry, astmie, niewydolnościach nerek, nadmiernej aktywności i nerwowości,

© Załoga Chartykasa