Vanessa Hudgens – Promise.mp3

 O psie

„Pozwól psu na robienie tego, co chce”. Brzmi bardzo atrakcyjnie prawda? Jednakże doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest niemożliwe zarówno z punktu widzenia naszego, jak i psa. Nasze dzieci uczymy tego, co jest dobre, a co złe, szacunku do innych, akceptowania zwyczajów związanych z toaletą i kontrolowania agresji. Ponadto dbamy o ich bezpieczeństwo i prosimy innych o większej wiedzy, aby pomogli nam je edukować. Tak samo postępujemy z psami.

Szczęśliwy i zadowolony pies, który zna swoje miejsce w rodzinie z pewnością nauczy się szanować przedstawicieli nie tylko swojego gatunku, ale także innych (ludzi, zwierzęta). Nauczy się również kontrolować odruch gryzienia, będzie pozytywnie reagował na obecność człowieka, cieszył się z tego, że jest na smyczy (smycz jest przecież przedłużeniem ręki pana). Przede wszystkim nauczy się jednak reagować na nasze rozkazy i wykonywać je. Nie tylko dla bezpieczeństwa swojego, ale także osób i zwierząt przebywających w jego otoczeniu.

Mówiąc krótko, ważna jest nie tylko socjalizacja, czy szkolenie w zakresie posłuszeństwa. Wszystko, co robimy, a ma związek z psem jest bardzo ważne i sprawia, że wspólne życie z nim jest nie tylko łatwiejsze, ale także przyjemniejsze.

© Załoga Chartykasa