Big Time Rush – Music sounds better with U.mp3

  O psie

U psa, jak i zresztą u każdego innego zwierzęcia, smak jest silnie powiązany z węchem. Dla przykładu, szczeniętom, u których nie rozwinął się jeszcze zmysł węchu, można podać do picia gorzką herbatę, a będą ją pić z takim samym zapałem, jak mleko matki. Zmysł ten nie odgrywa, jak widać, większej roli, jeśli chodzi o poznawanie świata.

Jednakże, żeby dobrze zrozumieć zmysł smaku u psa, trzeba na to spojrzeć trochę uważniej. Dlaczego pies szuka jedzenia w śmietnikach? Dlatego, że bardzo apetycznie smakuje? Nie. Jego węch mówi mu, że w śmietniku znajdzie bardzo apetyczne kąski (na przykład lekko nadpsute białko, które należy podawać psu raz na jakiś czas, żeby nie żebrał w śmietniku. Może to być lekko nadpsute jajko lub mięso). Inną sprawą jest fakt, że zepsuta kiełbasa, marynaty i konserwy są dla niego trucizną, dlatego trzeba ich unikać i trzymać jak najdalej od psiego zasięgu. Bardzo przykre dla psiego nosa jest wszystko, co zostało zrobione na bazie alkoholu (np. perfumy).

Należy też pamiętać, że jeśli pies ma z jakiegoś powodu uszkodzony węch, prawdopodobnie zje wszystko, gdyż nie będzie czuł, co mu podajemy.

© Załoga Chartykasa