Simple Plan – Untiled.mp3

 Słynne psy

© wikipedia.pl

Blondi, rodowodowa i bezwzględnie uległa suka owczarka niemieckiego należała do Adolfa Hitlera, którą otrzymał w 1941 roku (lub 1942, zdania na ten temat są podzielone). Przebieg jej życia nie jest pewny, gdyż na ten temat istnieje kilka rożnych wersji. Pierwsza z nich mówiła, że Hitler już od pierwszego spotkania bardzo psa polubił i od tej chwili była z nim wielu chwilach, także tych najtrudniejszych. Pozwalał jej spać w swoim pokoju, a w wolnych chwilach bawił się z nią i uczył rożnych sztuczek.

Tę historię podważa jednak inna teoria, która mówi, że Hitler cierpiał na zoofobię, dlatego z psem pokazywał się tylko dlatego, aby poprawić swój wygląd (suka była czystej niemieckiej rasy, bez zakłóceń).Blondi została zamordowana w nocy z 29 na 30 kwietnia 1945 roku, w tym samym roku, w którym zmarł Hitler. Za jej śmierć odpowiadał cyjanowodór, którego kapsułki w tamtych czasach produkowano masowo. Z wielu przyczyn trucizna bardzo często była złej jakości, dlatego nie dało się popełnić samobójstwa za pomocą jednej kapsułki. Blondi umarła tylko dlatego, że Hitler chciał sprawdzić na niej skuteczność kapsułki, zanim sam popełnił samobójstwo. Blondi umarła w zaledwie 30 sekund, pozostawiając 4 szczeniaki, które niedawno urodziła.

© grafika google

Jedno ze szczeniąt Hitler nazwał Wolf (wilk). Obok ciała Blondi znaleziono także jednego martwego szczeniaka, którym był właśnie Wolf. Nie wiadomo jednak, co się stało z pozostałymi szczeniakami. Wolfiego także próbowano otruć cyjanowodorem, jednakże próba się nie powiodła, dlatego dobito go strzałem z pistoletu, po czym oba psy porzucono w pobliskim leju.

Współcześni eksperci, oglądając stare filmy zauważyli, że gdy Blondi podchodziła do Hitlera, automatycznie przybierała postawę uległości. jest to dowodem na to, że pies zwyczajnie się go bał.

© Załoga Chartykasa