Lemonade Mouth Cast – Somebody.mp3
 Wybór psa

Okey, decyzja o tym, że kupujesz psa została podjęta i jesteś o tym przekonany na 100%. Mimo wszystko wciąż musisz pamiętać o kilku sprawach. Zwłaszcza, jeśli jesteś początkującym właścicielem i nie masz zbyt dużego doświadczenia w opiece nad psami.

  • nie kupuj psa pod wpływem impulsu! Pies będzie z Tobą przez następne minimum 10 lat zależnie od rasy. Niektóre z nich są naprawdę długowieczne i dożywają nawet 19 lat!
  • nie kupuj psa jako prezentu-niespodzianki! Może dla Ciebie pies będzie się wydawał odpowiedni, ale pozostali domownicy mogą mieć na ten temat odmienne zdanie. Pies musi być wyborem świadomym, rodzinnym. Zwłaszcza wybij sobie ten pomysł z głowy, jeśli chcesz zrobić taką niespodziankę znajomemu lub przyjacielowi!
  • nie kupuj psa „dla dzieci” i nie wymagaj potem od nich, że się nim należycie zajmą! Złapiesz się na ich proszące oczka, a potem i tak cała odpowiedzialność spadnie na Ciebie.
  • nie kupuj psa tylko ze względu na jego wygląd albo wielkość. To, że piesek jest malutki nie znaczy, że będzie spokojny, takie psy są zazwyczaj bardzo zadziorne. Tak samo to, że tak pięknie wygląda na zdjęciach nie oznacza, że jego pielęgnacja nie jest bardzo pracochłonna.
  • nie kupuj psa od organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt. Owszem, takie psy są bardzo tanie, ale zastanów się ile musiały wycierpieć! Są zazwyczaj schorowane, mają kiepską psychikę. Zastanów się, czy masz wystarczającą wiedzę, środki i czas, by zająć się takim psem.
  • nie traktuj psa jak gdyby był najważniejszą postacią w domu, tyle że pokrytą sierścią. Jest to wilk w efektownym przebraniu i musi znać swoją pozycję w hierarchii rodziny. A prawda jest taka, że pies stoi najniżej, nie najwyżej w domowej hierarchii.
© Załoga Chartykasa