Demi Lovato – Skyscraper.mp3
  Słynne psy

 
© tmz.com

Bo jest należącym do obecnego prezydenta USA, Barracka Obamy, psem rasy portugalski pies wodny. Początkowo Bo został zarejestrowany wAmerican Kennel Club jako Amigo’s New Hope, nosił także imię Charlie. Na Bo został przechrzczony, gdy trafił do domu Obamy, przez jego dwie córki – Malię i Saszę.

Oficjalny portret Bo (patrz zdjęcie) został opublikowany w czerwcu 2009 roku wraz z informacją, że mały Bo nie potrafi jeszcze pływać, a jego ulubioną potrawą są pomidory. Wraz z portretem pojawiła się informacja, że nie może on być w żaden sposób zmieniany bez zgody prezydenta USA, pierwszej rodziny USA bądź Białego Domu. Poinformowano też, że każdy może otrzymać portret Bo, wysyłając kartkę zwrotną ze znaczkiem do Białego Domu.

Niedługo po swoim przybyciu do Białego Domu, jego wizerunek został wykorzystany co najmniej w czterech książeczkach dla dzieci, a także kilku pluszowych zabawkach. W dniu swoich pierwszych urodzin, 9 października 2009 roku, Bo został poinformowany, że jego właściciel dostał pokojową nagrodę Nobla. Ciekawe urodziny, prawda?

Pewien dziennikarz stwierdził, że Bo jest dobrze się zapowiadającym, eleganckim maluchem. Dodał też, że pies będzie się idealnie prezentował na oficjalnych okazjach w Białym Domu, a to ze względu na kolor szaty, przypominający frak.

© Załoga Chartykasa