One Direction – One thing.mp3

 Szczeniak w domu

© tollerka.deviantart.com

Przed podróżą od hodowcy do nowego domu, szczeniak nie powinien być karmiony i warto o to poprosić poprzedniego właściciela, gdyż pierwszą podróż psiak zniesie o wiele lepiej na czczo niż z pełnym żołądkiem. Jeśli jedziemy po psa samochodem, powinniśmy zabrać ze sobą kogoś do towarzystwo, gdyż nie możemy pilnować psa, siedząc za kierownicą.

Pierwsza podróż do nowego domu z obcymi ludźmi jest dla psa stresująca i męcząca. Małego domownika należy podczas podróży trzymać na kolanach, czule głaskać i mówić do niego spokojnie, aby poczuł się ciepło i bezpiecznie. Bierzemy także koc lub ręcznik, w który otulamy psiaka albo trzymamy go na kolanach, gdyż może on się zsiusiać, a na pewno nie chcemy,żeby zrobił to na nasze kolana bądź siedzenia w samochodzie.

Ważne jest też to, aby podróż przebiegała spokojnie, gdyż wszelkie negatywne wspomnienia podróży będą się wiązały z osobą, która go pilnowała. Dowiedzmy się też, co szczeniak jadł do tej i pory i zaopatrzmy się w tą samą karmę, by potem delikatnie zmieniać dietę, aby nie nabawić się sensacji trawiennych. Jeśli trwa ona bardzo długo, zaplanujmy przerwy, podczas których zarówno my, jak i pies rozprostujemy kości, zjemy coś, a szczeniakowi podamy wodę. Odczekajmy jednak chwilę, gdyż szczeniak jak to szczeniak – musi od razu opróżnić pęcherz.

© Załoga Chartykasa