Timeati & La La Land & Timbaland – Not All About The Money.mp3

 Szczeniak w domu

Nie każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę z tego, że legowisko powinno znajdować się w zacisznym miejscu i winno stanowić azyl dla psa, w którym czuje się bezpiecznie i w którym może schować zabawki bądź kości. Ma być ono jego królestwem, do którego nikt nie ma wstępu. Najlepsze jest takie miejsce, w którym pies będzie osłonięty z dwóch stron, co da mu poczucie bezpieczeństwa, a pozostałe dwie strony dają mu dobry widok na to, co dzieje się w mieszkaniu. Ponadto jeśli pies znajduje się na swoim legowisku, nie zaczepiamy go, nie wpychamy się tam na siłę, mówiąc krótko, dajemy mu tak spokój.

Tak zwana strefa bezpieczeństwa to 20 cm wokół psa i tylko za jego zgodą możemy przekroczyć tą granicę. Jeśli zrobimy to nachalnie, bez zgody psa, możemy zostać ugryzieni. Nie uważajmy psa za złośliwego bądź agresywnego w takich momentach, gdyż będzie to definitywnie nasza wina.

Jeśli natomiast mieszkamy w dużym domu, powiedzmy domku jednorodzinnym bądź mamy duże mieszkanie, pies może nie chcieć mieć stałego legowiska, gdyż w ten sposób nie może sprawdzić, co się dzieje w mieszkaniu. Takie psy lubią biegać po całym domu i kłaść się w różnych miejscach. Można wtedy w każdym pokoju rozłożyć coś, co przypominałoby psie legowisko i zaakceptować to, że żadną siłą nie zmusimy pupila to pozostania w jednym miejscu.

© Załoga Chartykasa