Big Time Rush – Worldwide.mp3
 Niesamowite historie

© grafika google

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak właściwie wygląda praca z psem tropiącym? Na czym to polega, jak wygląda szkolenie, czy psy te mieszkają ze swoimi właścicielami, czy w specjalnym ośrodku, czym się żywią, jak się bawią, jak wygląda akcja i szkolenie? Macie właśnie okazje poznać to od środka.

Susannah Charleson jest kobietą około czterdziestki, beznadziejnie zakochaną w psach (posiada chyba 5 szpiców, każdy z nich uratowany przed czymś) i, co najważniejsze, jest ratownikiem ochotnikiem. Praca ta jest dosyć niewdzięczna – bezpłatne urlopy, zero czasu wolnego, długie akcje, nierzadko zakończone porażką, warunki pogodowe od skrajnego zimna po ekstremalne upały. Ale jest coś, co sprawia, że każda akcja może nie tyle jest wyjątkowa i niezapomniana – bo takie są wszystkie, ale to coś sprawia, że da się przeżyć w każdych warunkach i uśmiechać się, mimo wszystko. To pies.

Puzzle, bo tak nazywa się nasza bohaterka, to urocza.. Stój, tu właśnie obalamy mity. Puzzle jest potworem. Uparta indywidualistka, z zachowania przypominająca bardziej kota, niż potulnego goldena, przedstawia sobą tym pracujący, pewnego siebie, odważnego i szalonego psa. Przygarnięta ze starannie sprawdzonej hodowli, ode najmłodszych lat szkoli się na ratownika, sprawiając tyle samo radości, co kłopotów.

Susannah & Puzzle © grafika google

Co jest niezwykłego w tej książce? Nie tylko obserwujemy, jak niedojrzały i głupi szczeniak dorasta i przeistacza się w dojrzałą i niezwykle zdolną suczkę, ale widzimy też tworzącą się i pogłębiającą więź pomiędzy Susannah i Puzzle, a także tą istniejącą pomiędzy innymi zespołami, a jest to naprawdę niezwykłe. Przeżywamy wzloty i upadki, śmierć zwierząt i miłość do nowych partnerów. Ale co najważniejsze, widzimy pracę psich ratowników od środka – szkolenie od zera. Można by pisać o tym w teorii ile się chcę, ale myślę, że ta książka jest idealna dla każdego, kto tak naprawdę chce poznać ten dziwny świat. Na pewno się nie zawiedziecie.

A na deser oficjalna strona Susannah, na której możecie poznać wszystkich psich bohaterów, cudowną Puzzle i poczytać na temat jej drugiej książki (na którą czekam niecierpliwie!) – susannahcharleson.com

Autor: Susannah Charleson.
Tytuł oryginału: Scent of the Missing.
Data wydania: 2011
Liczba stron: 352
Seria: Brak.

© Załoga Chartykasa