Ciekawostki

1. 

Mali ulubieńcy rosyjskiej arystokracji, w Polsce są rasą wręcz unikatową, choć ich popularność zdaje się rosnąć. Dopóki nie został zarejestrowany przez FCI w 2006 roku, pojawiał się tylko na rosyjskich wystawach. Dotychczas urodziło się niewiele szczeniąt i są bardzo trudno dostępne.

Cena za szczeniaka: około 5 tysięcy złotych.

2. 

Z jednej strony przyjacielski i czuły domownik, z drugiej zacięty stróż. Potrzebuje konsekwencji w wychowaniu, tresury i bliskiego kontaktu  z człowiekiem. Szacuje się, że powstał ze skrzyżowania starych buldogów z mastiffem.

Cena za szczeniaka: około 4 tysięcy złotych.

3. 

Arystokratyczne, zaskakują nie tylko ceną, ale i iście kocim zachowaniem. Psy te nie szczekają, ale wydają specyficzny odgłos, będący czymś pomiędzy jodłowaniem, a chichotem i bardzo dbają o swoją czystość.

Cena za szczeniaka: około 4 tysięcy złotych.

4. 

to miniaturowy basset o proporcjonalnie zmniejszonych wymiarach, który zachował pasję łowiecką, żywe usposobienie i werwę. Obecnie używany jest do polowań na zające i króliki. Przyjazny wobec ludzi i dzieci, potrzebuje możliwości realizowania swoich potrzeb ruchowych.

Cena za szczeniaka: około 3,5 tysiąca złotych.

5. 

Kilkadziesiąt lat temu przedstawicieli tej rasy określano jako psy zawzięte i nie budzące zaufania. Dziś to pies zrównoważony, przyjazny, wierny, inteligentny, spokojny. Ma bardzo dobry, pogodny charakter. Odznacza się spokojnym i łagodnym usposobieniem.

Cena za szczeniaka: około 3 tysięcy złotych.

6. 

Najwyższy ze wszystkich, dochodzący do metra w kłębie potrafi przestraszyć niejednego. Ale w wielkim ciele drzemie łagodny duch, są bowiem bardzo spokojne, czułe i oddane bez reszty swemu panu.

Cena za szczeniaka: około 3 tysięcy złotych.

7. 

Mastif tybetański jest psem o żywym temperamencie, z tendencją do dominacji. Należy od początku hodowli psa tej rasy postępować zdecydowanie i konsekwentnie, a mimo to po dłuższym okresie wychowywania może mieć skłonności np. do niepohamowanej chęci zabawy. Wykazuje czujność i odwagę w gospodarstwie domowym, nieufność wobec obcych.

Cena za szczeniaka: około 3 tysięcy złotych.

8. 

Są przyjacielskie i łagodne, coraz popularniejsze jako pies towarzyszący. Cierpliwy i łagodny, ma predyspozycje na psa ratowniczego. Delikatne wobec dzieci i zawsze skore do zabaw z nimi.

Cena za szczeniaka: około 3 tysięcy złotych.

9. 

Posiada dość trudny charakter (m.in.: skłonności do dominacji i niski stopień posłuszeństwa przy braku odpowiedniego szkolenia), w związku z czym może być prowadzony tylko przez osoby z doświadczeniem. Jako pies pierwotnie strzegący stad, jest nieufny i ostry w stosunku do obcych, lecz nie bezpodstawnie agresywny.

Cena za szczeniaka: około 4 tysięcy złotych.

10. 

Pierwotnie były wykorzystywane do ciągnięcia sań i mają do tego ogromne predyspozycje. Doskonale sprawdza się w roli stróża, bardzo przywiązuje się do rodziny, ale jest również dość niezależny.

Cena za szczeniaka: około 3 tysięcy złotych.

11. 

Niewielki, wesoły, przyjacielski i bardzo pojętny, lubiący się uczyć sztuczek. Jest bardzo czujny i odważny, wszystko oszczekuje dla pewności. Ze względu na swoje rozmiary nie nadaje się dla dzieci.

Cena za szczeniaka: około 3 tysięcy złotych.

© Załoga Chartykasa