– MENU –

  Faber Drive – Forever.mp3
>> R O D Z I N A   C A N I D A E <<

 Jak sama nazwa mówi, jest to odnośnik do pierwszego postu bloga, będącego jednocześnie wstępem, jak i wprowadzeniem do tego, czym się nasz blog będzie zajmował.

To pozycja wbrew pozorom dość skomplikowana. Znajdują się tutaj zarówno informacje ogólne, jak historia psowatych i parę ogólników o samych psach. Mamy tu też budowę i informację na temat umaszczeń. W tym dziale wylądowała także klasyfikacja i organizacje kynologiczne. Dodatkowo są tutaj zmysły, metody porozumiewania się, problemy natury psychicznej. Bonusem są także zagadnienia dotyczące pielęgnacji psów oraz różne ciekawostki.

Dział dzikich psowatych zawiera nie tylko informacja o nich, ale także odnośnik do spisu rasbaśni, podań, wierzeń, a także paru cykli zawierających informacje o wilkach, lisach i zwierzętach psopodobnych.
>> R A S Y   P S Ó W <<

Charakterystyka grup FCI zawiera odnośniki do takich zagadnień, jak opisy poszczególnych grup FCI, ich historia oraz rasy, jakie zawierają. Znajdziemy tutaj także odnośniki do spisu ras niezarejestrowanych.

Dział zajmujący się nielubianymi przez wszystkich, ale jakże przydatnymi wzorcami ras.

Cóż tu wiele mówić, chodzi po prostu o historię ras psów.

Jak wyżej, z tym wyjątkiem, że główną rolę pełnią charaktery ras, pogrupowane po kilka ras w jednej notce, dla wygody.

>> Ż Y C I E   Z   P S E M <<

Zdrowie to wbrew pozorom dość rozbudowany dział, zawierający profilaktykę, pierwszą pomoc w nagłych wypadkach, wiele chorób, w tyk zakaźnych i śmiertelnych. Znajdziemy tutaj także naturalne metody leczenia psów, opiekę nad chorym psem oraz problem otyłości i specjalistyczne diety. Dodatkowo zagadnienia z dziedziny weterynarii,

Dział żywienia zajmuje się żywieniem jako takim, ale został podzielony na szczegółowe znaczenie składników odżywczych – witamy, składniki pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Mamy tutaj także trujące przysmaki  żywieniowych porad.

To dział wbrew pozorom niezwykle zróżnicowany, gdyż mamy tutaj nie tylko, jak w temacie różne psie profesje, ale także niezwykłe historie psów, różne dziwne przyjaźnie, oraz słynne psy, które na przestrzeni wieków zapisały się w naszej pamięci i historii.

Sporty, cóż, jak to sporty mówią o… sportach, ale niekiedy także o psich zabawach i zabawkach.

Wystawy nie wykluczają podróży, są nawet ze sobą ściśle powiązane. W dziale wystaw znajdziemy informacje o nichrodzaje, sposób przygotowania i wystawiania psa. Z kolei w dziale podróży mowa jest o sposobach podróżowania i miejscach, w które można się udać.

Tresura powinna być wychowaniem psa, dlatego znajdziemy tutaj porady dotyczące właściwego wychowania psa, a także komendy i sztuczki, umilające wszystkim czas. Nie zabraknie także oduczania uciążliwych problemów, porad dotyczących zachowania oraz problemu, jakim jest agresja.

Tutaj mamy przede wszystkich porady dotyczące wyboru psa – gdzie kupić, jak kupić, rodzaje, wielkości, wszelkie pytania, parę postów o psach schroniskowychpsie imiona według kraju pochodzenia, a także parę porad dla właścicieli szczeniaków.

Dział ten mówi o słodkich istotach, jakimi są szczenięta – jak je prawidłowo wybrać, by uniknąć wad w późniejszym wieku, proces rozmnażania, fazy socjalizacji oraz fazy życia psa i kilka porad.

Cóż, o tym dziale lubię mówić, iż są to posty, których nie da się nigdzie wcisnąć, takie trochę poza tematem.

Ważne daty w historii bloga, to jest: urodziny, wielkie liczby odwiedzin, liczone co sto tysięcy, tak samo, jak i komentarze, także co sto tysięcy. Znalazła się tutaj także popularność bloga w rożnych kategoriach.
>> O R G A N I Z A C J A <<

Znajdziemy tutaj spis wszystkich ras miesiąca, pogrupowanych według lat, w jakich były wybierane, a także rasy roku.

Jak sama nazwa mówi, spis wszystkich postów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na blogu. Idealne dla tych, którzy szukają, ale nie do końca wiedzą czego.

Na koniec fanpage bloga lub jak lubię to mówić – sposób na informowanie tych, którzy bloga nie mają, a chcą być na bieżąco z notkami. Zapraszam do polubienia!

  • #1 napisane przez ~Jurek
    około 4 lata temu

    Mam niespełna pięciomiesięcznego szczeniaka gończego serbskiego trójkolorowego. Czy można mu zmienić charakter, żeby nie był psem myśliwskim tylko domowym? Może ktoś miał już takiego psa? Jak go wychować, żeby był posłuszny? Na razie uczy się szybko, w mieście zachowuje się przyzwoicie, poza tym, że zjada byle jakie resztki podczas spaceru. Natomiast na wsi potrafi wybiec z ogrodu i w żaden sposób nie można go przywołać. Lubi zabawę z innymi psami, ze mną szybko się nudzi.

  • #2 napisane przez ~iCate
    około 4 lata temu

    Nie możesz zmienić natury psa, możesz go co najwyżej wychować, wyszkolić. Ale Gończy juz na zawsze pozostanie gończym. Nawet najlepiej wychowany pies posiada instynkt, którego nie zapomni. Trzeba było o tym pomyśleć Przed kupnem psa i wybrać psa typowo do towarzystwa, nie psa pracującego, jeszcze na dodatek myśliwskiego.